نرم افزارهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت

امروزه، سیستم های هوش مصنوعی، صنایع مختلف مانند نظام سلامت در جهان را متحول ساخته اند.  نرم افزارهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت از جمله این امکاناتی است که به کمک نظام بهداشت و سلامت آمده است.

توسعه نرم افزارهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت

توسعه این سیستم ها و برنامه ها گستره ای از دانش های به روز مانند یادگیری ماشین قاعده محور (Rule Based)، شبکه عصبی پیچشی (Convolutional Neural Network)، سیستم عصبی بازگشتی ( Recurrent Neural Network)، و حافظه طولانی کوتاه مدت را میطلب.

شرکت دانش بنیان فناوران گیتی افروز، اولین شرکت توسعه دهنده نرم افزارهای هوش مصنوعی سلامت است. متخصصان این شرکت خدمات و محصولات جامعی را برای بهینه کردن این نظام به مخاطبان خود ارائه میدهد. 

انواع برنامه های هوش مصنوعی سلامت

نرم افزار مدیریت مطب و نوبت دهی مبتنی بر AI

نرم افزارهای هوشمند حوزه سلامت

این برنامه میتواند نوبت بیماران و فعالیت هایی که می بایست انجام پذیرد را به کمک هوش مصنوعی برنامه ریزی می نماید و با ثبت و بررسی اطلاعات گذشته و زمان حال بیماران، برنامه را برای بهینه کردن فرآیند درمان تغییر دهد.

سیستم پشتیبان تصمیم گیری پزشکی (SDSS)

نرم افزارهای هوش مصنوعی

این سیستم فرایندهای مراقبت پزشکی را بهینه کرده و با کاهش خطاهای انسانی، توانایی و اطمینان پزشکان را افزایش میدهد. دسترسی به جدیدترین اطلاعات پزشکی جهان از دیگر امکانات این سیستم به شمار می آید.

سیستم آنالیزی EHR خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی

سیستم آنالیزی EHR خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی

این سیستم در تحقیقات پزشکی کاربرد دارد و میتواند اطلاعات هزاران بیمار را با یکدیگر مقایسه کرده و تحلیل نماید. نتایج حاصله محققان را در درک بهتر بیماری ها و کشف و ابداع راهکارهای جدید پزشکی یاری میکند. 

سیستم هوشمند برآورد هزینه های پزشکی

سیستم هوشمند برآورد هزینه های پزشکی

این نرم افزار در دو سطح کاربرد دارد. از یک سو، با استفاده از این سیستم،  بیمارستان ها و کلینیک ها میتوانند هزینه های لازم برای اعمال هرگونه تغییرات در سیستم خود را برآورد نمایند. از سویی دیگر، میتوان قبل از شروع درمان، هزینه های لازم برای درمان بیماران را به مراجعه کنندگان ارائه داد.

سیستم محاسبه سود بیمه ای

سیستم محاسبه سود بیمه ای

این سیستم به منظور برنامه ریزی بهتر و جامع تر بیمه سلامت و درمان مورد استفاده شرکت های بیمه قرار میگیرد.

سیستم  آنالیز مراقبت های پزشکی

سیستم  آنالیز مراقبت های پزشکی

با نظارت بر علائم بیماران به صورت روزانه، این سیستم می تواند تغییرات احتمالی در حال بیماران و سناریو های احتمالی را تخمین زده و از این طریق پزشکان را در تصمیم گیری و درمان یاری رساند. 

اپلیکیشن های هوشمند مدیریت سلامت اخلاقی و روانی

اپلیکیشن های هوشمند مدیریت سلامت اخلاقی و روانی

افراد مختلف، با این اپلیکیشن ها، میتوانند سلامت روانی خود را تحت نظر بگیرند.به کمک آن، افراد می توانند با چالش های روانی و اضطرابی زندگی به خوبی مواجه شده و در صورت لزوم از متخصصان این حوزه کمک دریافت کنند.

شخصی سازی و بهبود تجربه کاربری سایت های حوزه سلامت

نرم افزارهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت

با به کارگیری هوش مصنوعی، میتوان بر اساس نیازها، محل زندگی، و علاقمندی ها، محتوا های مرتبط را به بازدیدکنندگان یک سایت سلامت نشان داد و از این طریق تجربه کاربری آن ها را بهبود بخشید. 

شبکه های اجتماعی هوشمند در نظام سلامت

نرم افزارهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت

با این سیستم، متولیان نظام سلامت می توانند به افراد و اقشار مختلف جامعه دسترسی پیدا کرده و آگاهی های لازم را در جامعه ایجاد کنند. 

سیستم هوشمند پشتیبانی و آموزشی دیجیتال

نرم افزارهای هوش مصنوعی در حوزه سلامت

این سیستم با داشتن امکاناتی چون گفتگوی زنده میتواند با کاربران سایت های پزشکی ارتباط برقرار نماید.

شرکت دانش‌بنیان گیتی فناوران افروز، در طراحی تمام این نرم‌افزارها پیشگام است. با داشن خود در زمینه هوش مصنوعی، این شرکت به ارائه راهکارهای به روز برای حل چالش های موجود میپردازد.