سیستم پشتیبان تصمیم گیری پزشکی هوشمند

در حوزه سلامت و درمان، مسئله، درمان و متعاقب آن پیشگیری از حساس ترین و چالش برانگیزترین موضوعات عرصه درمان میباشد. سنگینی مسئولیت این کار استرس زیادی به کادر درمان وارد میکند. برای بهبود و تسریع فرایند تشخیص و درمان، یکی از راه حل های پیشنهادی استفاده از سیستم پشتیبان تصمیم گیری پزشکی هوشمند است. این نرم افزار با گردآوری اطلاعات از پرونده الکترونیک سلامت (EHR) و سایر سیستم های انفورماتیک بیمارستان ها و مراکز پزشکی و تحقیقاتی، روند تشخیص و درمان را بهبود بخشیده و خطاهای انسانی را به حداقل می رساند. 

شرکت دانش بنیان فناوران گیتی افروز، شرکت برتر کشور در زمینه هوش مصنوعی، به توسعه نرم افزارهای سلامت هوشمند و پیشرفته  مشغول است. این شرکت چالش ها و نیازهای موسسات درمانی و تحقیقی را به خوبی بررسی میکند. سپس با کمک برنامه نویسان مجرب، به توسعه محصولاتی نظیر سیستم نوبت دهی هوشمند و نرم افزار تشخیص سینوزیت مبتنی بر هوش مصنوعی میپردازد. و از این طریق، حوزه سلامت را در مسیر رشد و ارتقا یاری میکند.

مزایای استفاده از سیستم پشتیبان تصمیم گیری هوشمند پزشکی

سیستم پشتیبان تصمیم گیری هوشمند پزشکی

سیستم پشتیبان تصمیم گیری پزشکی هوشمند به یاری کادر درمان شتافته و موجب بهبود کیفیت و کمیت خدمات درمانی میشود. استفاده از این سیستم استرس و اضطراب ناشی از کار را در کادر درمان به شکل قابل توجهی کم میکند. سیستم مذکور، با کاهش خطاهای انسانی ناشی از خستگی، سلامت جسمی و روانی کادر درمان را ارتقا می بخشد. 

راهکارهای پیشنهادی

سیستم پشتیبان تصمیم گیری هوشمند پزشکی
  • ثبت و گردآوری اطلاعات از سایر نرم افزارها، اپلیکیشن ها و پلتفرم های سلامت محور
  • اطلاع رسانی به کادر در صورت بروز تغییر در حال بیمار با بهره گیری از الگوریتم یادگیری عمیق
  • ارائه پیشنهادات دارویی با تحلیل داده های موجود در تحقیقات به عمل آمده
  • ارائه نتایج تحقیقات و انجام پیشبینی های لازم جهت کمک و به روز کردن فرایند تشخیص پزشکی