توسعه بلاک چین در رسانه

صنعت رسانه و تبلیغات، از جمله صنایعی در جهان است که به استفاده از فناوری بلاکچین روی آورده است. توسعه بلاک چین در رسانه به دلیل مزایایی که دارد، از جمله خدمات پرمخاطب در عرصه علم و فناوری است. شرکت دانش بنیان فناوران گیتی افروز، شرکت پیشرو در زمینه توسعه فناوری بلاکچین در کشور، با ارائه راهکارهای بلاک چین در صنایع مختلف از جمله رسانه، در راه توسعه و پیشرفت کسب و کارها و شرکت های مرتبط، گامهای موثری برداشته است.

راهکارهای بلاک چین در رسانه

پرداخت های همتا به همتا

توسعه بلاک چین در رسانه

با استفاده از بلاکچین، اصحاب رسانه و سازمان های مرتبط میتوانند پرداخت های خود را بدون واسطه و با استفاده از سیستم پرداخت همتا به همتا انجام دهند. با حذف واسطه ها، سرعت و عملکرد پرداخت ها بهبود یافت و شفافیت بیشتر میشود. 

عقد قراردادها به صورت خودکار

توسعه بلاک چین در رسانه

عقد قراردادها به صورت متداول با چالش های امنیتی فراوانی مواجه است.  قراردادهای هوشمند راهکار نوینی است که می تواند پاسخگوی تمام این کاستی ها باشد. احراز هویت دو مرحله ای و امضای دیجیتال، احتمال و امکان هر نوع عملیات غیر قانونی را غیر ممکن میسازد. علاوه بر این، تاریخچه تمام عملیات و فرآیندها در شبکه بلاکچین ذخیره شده و احتمال هرگونه دستکاری را به صفر میرسد. 

حق مالکیت بر دارایی های فیزیکی و معنوی

توسعه بلاک چین در رسانه

توکن های غیرقابل تعویض، توکن های منحصر به فردی هستند که میتوانند نشان دهنده حق مالکیت شخصی بر آثار و تولیدات رسانه و سایر دارایی های فیزیکی باشند. در صنعت رسانه، با توکنیزه کردن دارایی ها میتوان حق مالکیت این اموال و آثار را کسب کرد و در صورت لزوم بدون انجام فرایندهای اداری دست و پاگیر، مالکیت آن را به فرد حقیقی یا حقوقی دیگری انتقال داد. 

مزایای توسعه بلاک چین در رسانه

  • ریز پرداخت ها
  • کاهش کارمزد معاملات
  • اتوماسیون عقد قرارداد
  • حذف واسطه ها
  • بهبود امنیت توسط الگوریتم قراردادهای هوشمند