دسته‌ها
مقالات

شرکت های فعال در حوزه بلاکچین

بلاکچین فناوری نوینی است که در عصر حاضر با کاربردهای گسترده در دولت، اقتصاد، صنایع مختلف مانند بیمه، خودروسازی، بهداشت و درمان، بازی های رایانه ای و امنیت سایبری توجه افراد بیشماری را به خود جلب کرده است. شفافیت و امنیت دارایی ارائه شده توسط بلاکچین از ویژگی هایی است که در کنار سودآوری بر اهمیت این فناوری افزوده است. نشان این اهمیت را می توان در آمار مربوط به بلاک چین جست. بر اساس این آمار، غول فناوری IBM، برای تحقیقات در زمینه بلاکچین دویست میلیون دلار هزینه کرده است. علاوه بر این، نود درصد بانک های اروپایی و آمریکایی برای استفاده از این فناوری با همکاری شرکت های فعال در حوزه بلاکچین، برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده اند. 

در این مقاله، به معرفی پنج شرکت برتر بین المللی در زمینه بلاکچین خواهیم پرداخت و در نهایت پرچمدار توسعه بلاکچین در کشور را معرفی خواهیم کرد. 

شرکت های فعال در حوزه بلاکچین

توسعه و مشاوره بلاکچیناوسلو- نروژBlockchangers
طراحی و توسعه قراردادهای هوشمند و DApp هااستکهلم- سوئدChromaWay
توسعه راهکارها و محصولات مبتنی بر بلاکچیندانمارکOpenLedger ApS
توسعه و مشاوره بلاکچینبلغارستانLimeChain
توسعه بلاکچین، راهکارهای مربوط و مشاورهسان فرانسیسکو – ایالات متحده آمریکاApplicature, Inc
top-blockchain-developing-companies

بلاک چینجرز

بلاکچینجرز یک شرکت نروژی است که در سال ۲۰۱۵ تاسیس گشت و هدف آن گسترش استفاده از بلاکچین و کمک به کاربران و افراد علاقمند برای درک بهتر بلاکچین و راهکارهای ان است. این شرکت با همکاری سازمان های مختلف خصوصی و دولتی سعی در ساخت آینده ای بهتر به کمک این فناوری دارد.

بلاکچینجرز میزبان بزرگترین کنفرانس بلاکچین اروپای شمالی به نام Oslo Blockchain Day بوده و از مشتریان آنها میتوان به DNB Bank PwC ،Lyse ،Datatilsynet ،Trigger و Kantega اشاره کرد.

برگذاری ورک شاپ، کلاس های آموزشی، مشاوره و توسعه بلاکچین و توسعه نرم افزارهای بانکی از جمله خدمات این شرکت می باشد.

top-blockchain-developing-companies

کروم وی

کروم وی از سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده است و در طی این سال ها به توسعه و اجرای قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApp) بر بستر بلاکچین مشغول است. این شرکت، اگر چه راهکارهای عملی برای تمام صنایع دارد، اما اهم فعالیت آن بیشتر بر املاک و مستغلات و صنعت پولی و مالی متمرکز است.

مهم ترین دستاورد این شرکت ساخت کیف پول «گرین است والت» است که فرصت های سرمایه گذاری مرتبط را به سرمایه گذاران محیط زیست معرفی می کند. ابزار مدیریت غیرمتمرکز دیتابیس از نوآوری های دیگر این شرکت به حساب میآید.

از جمله خدمات این شرکت میتوان به توسعه بلاکچین، ارزهای دیجیتال، توکنیزاسیون و دیتابیس کنسرسیوم اشاره کرد.

top-blockchain-developing-companies

اپن لجر

اپن لجر، یکی از شرکت های فعال در حوزه بلاکچین در سطح بین المللی است. هدف اپن لجر ساخت راهکارها و محصولات مبتنی بر بلاکچین و یا کمک به شرکت ها برای اجرای راهکارهای موجود برای پیشرفت و توسعه است.

این شرکت دانمارک در سال ۲۰۱۴ به ارائه خدماتی نظیر توسعه بلاکچین هایی مانند گرافن (Graphene)، بیت شیر (Bitshare) و هایپرلجر (HyperLedger) مشغول است. از خدمات ICO/ITO این شرکت، میتوان به ارائه وکالت نامه، پشتیبانی فنی، مشاوره و بازاریابی اشاره کرد.

top-blockchain-developing-companies

لایم چین

لایم چین، تاسیس شده در سال ۲۰۱۷، یکی از شرکت های فعال در حوزه بلاکچین است که تخصص آن ارائه راهکارهای مبتنی بر بلاکچین برای استارت آپ و سازمان های تجاری است. هدف این شرکت بلغاری، توسعه استفاده از بلاکچین در سطح ملی و بین المللی است.

از خدمات لایم چین میتوان به توسعه بلاکچین، قراردادهای هوشمند، فروش جمعی و ICO اشاره کرد.

top-blockchain-developing-companies

اپلیکاتور

یکی از بنام ترین شرکتهای فعال حوزه بلاکچین در سطح بین المللی شرکت اپلیکاتور است. این شرکت از سال ۲۰۱۱ فعالیت خودر را آغاز کرد و با پروژه های مبتنی بر بلاکچین و رمز ارزها اعتبار بین المللی کسب نمود. تخصص اپلیکاتور در ارائه راهکارها برای استارت آپ ها و شرکت هاست.

حوزه خدمات تخصصی این شرکت در زمینه بازاریابی، استراتژی های فنی، وایت پیپر، مکانیزم های توکنی، معماری بلاکچین و قراردادهای هوشمند تکنیزاسیون است.

گیتی افروز، شرکت ایرانی بلاکچین

شرکت دانش بنیان فناوران گیتی افروز در سال ۱۳۸۸ کار خود را در حوزه فناوری های نوین آغاز کرده است. این شرکت ایرانی، با تکیه بر نیروی جوان و خبره کشور، در طی این سال ها به شرکت پیشرو در زمینه توسعه بلاکچین و خدمات رمز ارز ها در کشور و کشورهای همسایه نظیر ترکیه و آذربایجان تبدیل شده است.

شرکت گیتی افروز، با طراحی و اجرای اولین بلاکچین ایرانی، به نام گیتا چین پرچم دار توسعه بلاکچین بدل شد. خدمات گسترده این شرکت طیف گسترده ای را شامل میشود که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

top-blockchain-developing-companies

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *